Gezuar ditelindjen vajza ime

Shpresoj qe te gjitha deshirat tua te te plotesohen, Te uroje qe te gjitha enderrat tua te te behen realitet, Te deshiroje cdo te mire ne jete. Mos harro sot eshte dita jote QESHU dhe kalo sa me mire te jete e mundshme ne kete dite speciale per ty. Mos harro qe ti je njera nder arsyete e lumturis se shume njerzve. Shume Urime per TY! Sot eshte nje dite e veqante per ty, eshte dita kur ne kete Bote erdhi nje Engjull, eshte dita kur kesaj bote iu shtua nje YLL qe shendrit ne menyren me te mire te mundshme ne jeten tone.

Shpresoj qe fati, lumturia dhe suksesi te te percjellin ty ne cdo hap te jetes, shpresoj dhe deshiroj qe jeta jote te jete shume e lumtur siq jemi ne te lumtur me vete egzistencen tende. Urime dhe me Fat Ditelindjen!

Ti je duke e festuar ditelindjen tende, mirpo une dhe shume te tjere jane duke festuar diten kur ti erdhe ne kete Bote dhe e bere Boten tone me te mire, ti e bere nje bote me te lumtur per ne. Shume Urime Shume Urime.

Sot eshte nej dite speciale per ty, nje dite mjafte e rendesishme jo vetem ne jeten tende mirpo ne jeten e te gjithe atyre qe kan rendesi per ty. TE DUA shume. Shummm Shummm Urime per ty. Per vajzen e cila me ndihmoj ta kuptoj definicionin e jetes ne thelb. Ditelindja jote eshte nej dite shume speciale per mua dhe shume e rendesishme per ne te dy.

Shume Urime Ditelindjen dhe se bashku te festojm te gjitha ditelindjet.! Te duaaa…! E dashure vajza ime sot eshte dita me speciale per ty, eshte koha per te ngrene embelsire dhe te kendojm disa kenge mjafte te bukura.

Mos harro qe Mami te do shume dhe je drita e syve te mij. Te Dua shume dhe te Puth mami. Shume urime per Ty e dashur! E dashur moter! Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Foto: Flickr Problemet me stomakunfryrja apo dhimbja Shume Urime Shume Urime Sot eshte nej dite speciale per ty, nje dite mjafte e rendesishme jo vetem ne jeten tende mirpo ne jeten e te gjithe atyre qe kan rendesi per ty.

Lajmet e fundit. Lajmet e lidhura. Edhe pse Ne mengjes heret u zgjovaAthua dicka me zgjojMu kujtua dashuria imeDitlindjen do festoj! Do te doja te jem Ju lutemi shkruani komentin tuaj!

gezuar ditelindjen vajza ime

Lajme Histori Diaspora Arkeologji Gatime.Welcome to my blog. Here, I document my journey after the loss of my brilliant daughter Elira to suicide in January of I am learning how to breathe and be again without a large piece of my heart walking this world. I whispered these words in Albanian to you as I caressed your forehead every night while you slept quietly in your room.

Even in the deepest sleep, you would hear my words and make cute cuddly faces and purring noises. You are my baby, Elira, my heart and my soul, my beauty, the most beautiful girl in the world. We shared this deep connection through language and music, this love that came through our ancestors, a love that only souls can understand. You entered my life swiftly one Friday evening on February 13, and I knew, I was transformed, I would be loved forever.

Before you came, I was a wanderer, a young girl away from home. You became my home, Elira. You spoke words of comfort to me in my language. With every word you spoke, your heart and mine became one.

gezuar ditelindjen vajza ime

Together we longed for the loud voices and noises we missed, the multitude of people who loved and waited for us at the Albanian airport every time we arrived. Together, we dreamed of blue waters and rocky beaches. You laughed and cried when I did, you knew the depths of my soul. The sarcasm and the jokes, the beautiful mind that solved all problems. My right hand, my best friend. But, I also sit here and I am grateful for all the love that I received in the 14 years you were here on earth and for all the love I will receive all the years of my life.

I understand now that you will always be mine. I clearly see the love enveloping all other feelings of longing and despair, fear and uncertainty, confusion and loneliness. Our love, Elira, does all of that.

Urime ditëlindjen Mami

This month I asked friends and family to engage in 15 acts of love to remember your 15th birthday. I have been touched by the response, by the actions, by the love itself.

In my intense longing for you, that love has lifted me up, it has kept me grounded. I also took the challenge myself and walked this journey of rising above my pain to see others, to touch and to be there despite my brokenness.Jam me fat.

Sot Babi im ka Ditelindjen. I shtrejte babai im…Jam un vajza jote e pare…ajo vajze qe ka bere gabime ne jete dhe ka kuptuar shum…ajo vajze qe bene gjithcka qe te ndjehesh krenare per vajze qe ke dhe ke rrit…ajo vajze qe eshte krenare per ty….

Gjithe jeten tende po punon per familjen duke punuar pa pushuar asnje dite…duke na plotesuar cdo deshire…. I shtrejti baba…. Babi im i shtrenjt, me mirenjohje te thelle me dalin keto fjale nga shpirti. Je si nje idhull per mua, je heroi im, je shembulli me i mire ne rrugen qe une ndjek. Je shoku me i denje qe kam, je mirkuptuesi me i mire per mua.

Ne cdo cast te veshtire qe kam kaluar gjithmone ke qene si nje busull drejtuese per mua. Je kritiku qe me ka frenuar qe pa hedhur hapin e gabuar, je keshilluesi me i sakte e qe me bere te mos gaboj kurre ne jete. Te dua shume shume sepse kam gjakun tend, sepse jam bija jote qe nuk te zhgenjeu kurre. Gjithmone do ndjehem krenare per ty. Ke qene babai ideal per mua. I tille do mbetesh deri ne fund … edhe ne kujtimet e mia.

Dua te flas per ty o babapor fjale nuk po di te nxjerr nga goja. Dua te shkruaj per typor gishtat me shikojne me percmim. Sa dua te te ngjaj mor bab. Sa dua te ecen ne hapat e tua. Sa krenar jam kur me pyesin njerezit se biri i kujt jam. Kalove nje jete me halle ne kurriz. Kurre nuk ta vleresuam o shpirt i vllait. Si motorr punon nga mengjesi deri ne darke. Si luan perpiqesh te cash ne kete bote te egervetem e vetemqe ne folene tende te kete jete e mireqenie. Eh ta dish sesa me nevojitet sot.

Sa te drejte paske patur te gjithcka …. Sa i qete ndjehem kur ti je ne kete bote.Dua vetem komente pozitive per vajzen, se ndryshe i terheq zvarre prej zheleve te gjithe leckamanet. Nuk eshte aspak per te qeshur kjo! Dhe ia ka thene ne kur ishin ne aleance me Ramen e donin ta qellonin me vazo lulesh ne Parlament e me grushta!

Ditelindja

Kujtoji ngjarjet! Se sot Meta na flet per dashuri per femrat! Keta monstra keni votuar! E nderuar zonje, sot paske dy pervjetore te rendesishem dhe pa dyshim qe nuk duhet te anashkalohen.

gezuar ditelindjen vajza ime

Urime per gocen e ngushellime per babin. I perkas krahut tuaj politik minus diskriminimit fetar qe eshte i juaji personal dhe besoj qe i beni nder vetes te shprehni keqardhje per ato qytetare te pafajshem Shqiptare edhe maqedonas qe kane pare tek ty me shume se sa je.

Ditelindjen e goces ta gezoni po edhe ngrihu ne detyren tende. O poull kot. Edhe vajzes se politikanes profesoreshes dhe njeriut me me virtyte qe ka nxjerrur ky komb Vler e madhe per Shqiperine jeni Jozefin E vetmja mundesi qe ky vend te behet eshte qe ta drejtoj nje grua e forte dhe e dashur si ju,jeni e vetmja shpres e ketij vendi qe po varferohet perdite e me shume si ne skamje e si ne numer.

Edhe Megit,nje vajze e edukuar e bukur me kultur dhe shume e zonja Sigurisht pasqyron vlerat e familjes ku eshte rritur,familjes me te rrespektuar ne shkoder e gjithe Shqiperine Sot te kerkon Shkodra me shume se kurr Jozefin,shkodra e e gjithe shqiperia,jeni e vetmja shprese e pd. Edhe vajza profesoresh Jeni modeli qe ka sot vajza ime 16 vjece,dhe besoj qe si ajo i te gjithe vajzave Shqiptare. Nder dhe respekt per vepren tuaj dhe per te ardhmen tuaj ne krye te pd.

Jozefia je nderi i qytetit te shkodres dhe modeli i femres perfekte te te behet edhe vjece vajza Te admiroj per kurajon qe ke perballuar cdo sfid te veshtir qe te ka dhene jeta Gjithsecila nga ne nenat ndihet e perfaqsuar nga ju. Ngushellime per babain Jozefine. Une e kam ditur qe baben e ke gjalle.

E kam ditur qe je vajza e shokut Sali!!!!!!. Une cuditem me ca komentues ketu! Ishte dhe nje mesazh, dje, ne Twitter, i cunit te madh te Rames, por asnje media nuk e dha! Lexojeni njehere! Por sipas pleqerise duhet uruar ditelindja dhe respektuar edhe ndjenja e humbjes s ebabait, por njekohesisht duhet te jemi vigjilent dhe te jetojme me te sotmen, kru po vritet e digjetkombi yne i pa fajshem. Ndja te jemi et zgjuar dhe te organizuar si ansjhere me pare.

RRofte Shqipaeria Etnike. Zalo une jam shqiptare dhe e dua vendin tim, nese ti nuk e do seshte faji im. Stranger sa shume qe paske ngrene MUT duke shkrujt kot mkot … Ky i pe bythet ti?? Te kishte nxerr bythet goca e Jozefines,do kishe shkrujt ndryshe Stranger mos rri duke bere moral neper Web,kap pushken e nisu.

Naqe jozi, rri maj naqe mas len nam edhe ti! Se ata te partise Socialiste dihe, nuk presim gje nga ata. Turp per kombin tone kush na perfaqson. BW flash news. Minute pas minute.Ta ruaj informacionin? Duke shfaqur rezultatin 1 deri 18 prej Ne mengjes heret u zgjova Athua dicka me zgjoj Mu kujtua dashuria ime Ditlindjen do festoj!

Do te doja te jem piruni Ne dore te me mbash A thua kjo me zgjoj nga gjumi Pasten qe ta hash!

Urime Ditëlindjen Babi

Kur qirinjet te i fikesh N'deshire me fut dhe mua Jam une e dashura jote Qe me shpirt te dua! Me shpirt e me zemer Te uroj shendet Lumturia e gezimi Te prifshin per jete! Urime tqoft ditlindja baby ty pa mu Urime tqoft ditlindja baby ty pa mu Dije se ende un ty shum te duu.

Dita ma e madhe per ty une sjom me ty Po du met pa edhe niher tu m'kqyr en sy. T'verteten tu munu ka une me shty Tash po kom qef qat koh me mujt mrapa me kthy. Fjalt um mlidhen n'zemer e n'trup tem kallzohen Permes zonit tem shum larg tash dergohen.

Deri atje kur ti me tjeter kon tash je A mendon najher se dikend dikur vet e le. Ti mu mle tash mos u kthe Kto fjal qe ti thash mo perpara mos I nje. Qysh ja kom nis per ty urimin po perfundoj Urime Ditlindjen pa mu jet t'gjat te deshiroj! Sod e shoh ni dat me rendsi n'kalendar Qe ajo dat shum shpejt zemren ma ka marr Dita e tmerrshme nata e merzitshme Zemra jeme qan per jeten ton t'dhimshme. Pse jo si dikur bashk me festu Pse je n'krah tjetrit pse sje me mu Perballem me vetveten por nuk kam fuqi Se emri yt eshte gjithmone tek un edhe pse sjam me ty.

Ti sod po festoon per ni vit ma shum E une tu mendu per ty po mbes pa gjum Rri I ulur me askend smund te bisedoj Kot kam bler dhuraten e skam kujt tja dergoj. Ditlindjet e tua me rend po vijn e shkojn Ato vite kur jem kon bash ti kujtojm Se shum sene me ty I perjetova n'ket jet E tash u harruan sikur me djeg ni flet.

Rri e pres nje dit qe te kthehesh tek une E pres at dit nuk dua azgje me shum Tash jeta jem ndryshoj ska jet normale Nganjeher dua t'vi qe te kerkoj falje. Tash tash je me tjetrin tjetrit I thu tdu Urime Ditlindjen jeto jeten pa mu Urime tqoft ditlindja baby ty pa mu Dije se ende un ty shum te duu. Where there is love. Ishte nje pjese e nje kenge pas e ndryshuar pak. Edhe po te kisha mundesi Nuk do ta puthja ballin Buzet i kam te ngrira S'do ta shuaja mallin!!

Edhe duart i kam te ngrira Nuk mund te t'ledhatoj Syt me jane shterr moti S'mund as te lotoj! Eh pra shpirti ime Ky eshte urimi nga une Nje mbaje ne mend Se te dashta shum! Me than: Urime urime Me uruan jete te gjate Eh,i thash vetes sime Per kend te jetosh,moj e ngrat?

Ata qe i dashta shum Iken dhe me lan ne vetmi Kujtim te vetem me lan Vetem ca fotografi! Shpesh c'mallem me dheun Qe moti i ka mbulua Pergjigjeje nuk marr kurr Athua me kan harrua? Yllnesha ooooooooooooooooooooooooooooo shum i mire bre qyky urim beso nshpirte um ka prek tpergezoj per kto vargje tbukura.

Dua te gjej vargje poezi per ditlindje per te uruar dike te dashur Ruaj Lidhjet Ruaj Lidhjet Digg del. Projekti Albasoul Albasoul. Krijoni Kontakt.Dhe mos harro dhuratat! Hapni rrugen! Edhe ! Per vajzen e cila me ndihmoj ta kuptoj definicionin e jetes ne thelb.

Ditelindja jote eshte nej dite shume speciale per mua dhe shume e rendesishme per ne te dy. Te dua shume bukuroshja ime, jeta ime, zemra ime dhe vete jeta ime. Shume Urime Ditelindjen dhe se bashku te festojm te gjitha ditelindjet.! Te duaaa…! Ti je duke e festuar ditelindjen tende, mirpo une dhe shume te tjere jane duke festuar diten kur ti erdhe ne kete Bote dhe e bere Boten tone me te mire, ti e bere nje bote me te lumtur per ne.

TE DUA shume. Shummm Shummm Urime per ty. Your email address will not be published. Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly.

This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.

Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.

Ti je tifozja ime e preferuar! Show More. Aboohu per ti mare lajmet e fundit! Artikuj te ngjajshem. May 15, 25, October 15, 21, April 28, 18,Nene e dashur, fjalet jane te paketa qe te pershkruaj gjithe ate se cfare kam per te thene dhe uruar ty! Nene e dashur te uroj ditelindjen, dhe te uroje perplote dashuri dhe lumturi ne jeten tende, pasi qe je njeri nder personat qe e merito, dhe kete e them nga thellsia e zemres! Shume Urime per Ty dhe Shume Faleminderit per te gjitha qe ke bere per mua!

Sot eshte data 13 mars i vitit dhe une i uroj fjalet me te perzemerta tezes time te dashur te dua shume teze je tezja me e mire per mua. Ti je duke e festuar ditelindjen tende, mirpo une dhe shume te tjere jane duke festuar diten kur ti erdhe ne kete Bote dhe e bere Boten tone me te mire, ti e bere nje bote me te lumtur per ne. E dashure vajza ime sot eshte dita me speciale per ty, eshte koha per te ngrene embelsire dhe te kendojm disa kenge mjafte te bukura.

Mos harro qe Mami te do shume dhe je drita e syve te mij. A e di se cili eshte vendi im me i dashur ne bote? Jane krahet e tu kur me perqafojne. Ne kete dite speciale, me jep nje perqafim dhe te festojme ditelindjen tende e dashura NENE. Eshte nje ndjenje shume e bukur kur e di qe dikujt i pelqen ti, dikush mendo per ty, dikujt i nevojitesh ti, dikush nuk mund te jetoj pa ty, dikush kujdeset per ty.

Motra ime e dashur. Ti je speciale, ti je motra e cilat perlahet me mua, luan me mua, me ndihmone, me bertet. Por mbi te gjitha ti je motra ime me nje zemer te bute dhe te dua shume motra ime e dashur. Nuk uroj qe jeta jote te jete e gjate sa jeta e nje Ylli,do ishte shum e gjate. Nuk uroj qe jeta jote te jete e gjate sa jeta e nje Trendafili,do ishte shum e shkurter.

Por uroj qe jeta jote te jete e Shendritshme si Ylli dhe e bukur si Trendafili. Sot feston ditlindjen njeriu me i mrekullueshum ne bote. Te uroj shum fat ne jete, ne pune vullnet, ne trup shendet, ne enderra realitet, ne ide drejtesi ,ne nerva qetesi, ne fytyre bukuri dhe shum fat ne dashuri!! Hej ckemi? Sot kam vendosur te fal gjithcka qe kam nder mendJe!!!

Sepse kjo esht menyra me e bukur per te shprehur gjithshka dhe per te bere te lumtur dike. Dhe un dua te t'bej te lumtur sepse e meriton vertet. Dua te t'tregoj qe ke nje rendesi teper te madhe per mua dhe gjithmon do kesh vendin tend ne zemren time pavarsisht gjithshkaje.

Kjo e sotmja duhet te jete nje nder ditet me te rendesishme per ty pasi Mos u merzit per vitet qe kalojne. Gezohu per castet qe po perjeton Gezuar ditelindjen. Ato jane treguesit e ekzistences tende! Festoji ne menyren me te mire qe te kesh gjithnje dicka per te kujtuar. Jump to. Sections of this page. Accessibility help. Email or phone Password Forgotten account? Log In.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *